TANGO OLSZTYN

Hanna i Janusz Draszkiewicz
info@tangoolsztyn.pl

Telefon  +48 600 452 906

Serdecznie zapraszamy na najstarszą milongę w Olsztynie w pięknych wnętrzach hotelu Villa Pallas.

W sobotę 15 września od godz. 20.00 do 24.00 - wstęp wolny.

Proponujemy podróż muzyczną przez wszystkie okresy tanga, a także kraje w których powstawało.

Do dyspozycji przestronna sala z parkietem oraz bar Restauracji Gardenia.

Nasza milonga, najstarsza w Olsztynie milonga wciąż odbywa się cyklicznie, nieprzerwanie od 6 listopada 2010 roku.

Zamarzyliśmy tańczyć tango w Olsztynie. Z dwóch powodów właściwie.

Z pragnienia, aby tango tańczyć i z …lenistwa, aby nie wojażować w każdy weekend do innych miast.

I tak się stało. Po kilku latach marzeń o milondze z prawdziwego zdarzenia zadziało się. Pierwsza lista. Pierwszy tangowy parkiet urodził nam się 17 września 2010 r. w przyjaznym Klubie Niebo na olsztyńskiej Starówce. A już w listopadzie równolegle w Villa Pallas odbyła się pierwsza milonga warsztatowa w tym klimatycznym miejscu. Był to czas kiedy organizowaliśmy milongi praktycznie co 2 tygodnie. Po roku już raz w miesiącu, ale robimy to do dnia dzisiejszego, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Milonga w Villa Pallas to milonga tradycyjna, jeżeli chodzi o graną muzykę. Przede wszystkim tanga złotej ery, z kolejnych okresów muzycznych, ale także zawsze przygotowujemy przynajmniej jedną tandę alternatywną…. Nigdy nie wiadomo, co nam w duszy, to i na milondze zagra….

 

A gra nam obojgu, i zawsze razem przygotowujemy każdą listę…

DJ Hania – cortinowa, manualna, pulpitowa ;-)

DJ Janusz – główny muzyczny, umysłowy ;-)

… a to da się tak, a to tak zatańczyć, a może to tango jako pierwsze w tandzie, a może to kolejne budujące nastrój… etc.,

DJ Hania – zawsze coś szalonego pragnąca zagrać… ;-)

DJ Janusz – … no dobrze niech już będzie ;-) … zobaczymy co się zadzieje…

 

Na każdej milondze udaje nam się „wygrzebać” rzadko słuchane i grane tanga oraz żartem muzycznym zaskoczyć przybyłych gości. A było tych przybyłych już wielu, jak sięgamy wspomnieniem oraz jak wspomina nasza od lat kronika, prowadzona przez „dobrego, bliskiego naszemu sercu Koszałka-Opałka” ;-)  Z……

Proponujemy klimatyczną salę dobrze wytańczony dębowy parkiet. Słuchy „chodzą”, że najlepszy w mieście, a niektórzy nawet twierdzą… cyt. „że jak w Buenos”.

Pragniemy i staramy się, aby klimat na naszej milondze był swobodny. Nie ma ściśle panującego cabaceo, ale każdy wedle uznania może sobie „połypać”. Stroje w Villa Pallas są raczej eleganckie i nastrojowe, ale bez wymuszonej pompy. Chcemy, aby każdy kto tu zawita czuł się komfortowo bez względu na to, czy przybył, aby potańczyć, czy posłuchać muzyki, czy też jedynie poraczyć się lampką wina i porozmawiać z przyjaciółmi. Witamy każdego, nie narzucając wiążących reguł.

O takiej milondze zawsze marzyliśmy….

 

 

 

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.